Moja práca je mojou vášňou.

Ďakujem všetkým naším cestovateľom za ich čas, ktorí venovali tomu, aby napísali svoje zážitky.

„Moc dekujeme za krasne zážitky! Katka a Lilia vsetko uzasne zvládly a uz teď se tesime na dalsi spolecne chvíle poznání! Za českou stranu posíláme mooooc diiiiik všem jak organizátorům tak účastníkům!“ (Anglicko s deťmi 2014)

Martina M.

„Ďakujeme za veľmi príjemný výlet, organizáciu - určite to nebolo jednoduché s takým množstvom detí... Radi sme spoznali nových ľudí aj keď v niektorých smeroch odlišným názorom ale aspoň je nad čim rozmýšľať, určite ešte podiskutujeme... Deti sa tiež prekvapujúco zladili 🙂 „ (Anglicko s deťmi 2014)

Jarka s rodinou

„Aj my ďakujeme za super zážitok, Katke za organizáciu a vsetkým za príjemnú spoločnosť:)“ (Francúzsko s deťmi 2015)

Kvetka s rodinou

„Cestu do Bhutanu som s Liliou podnikla aj ja spolu s mojim 12rocnym synom a bola to uzasna skusenost, zazitok na cely zivot. Cesta, prezitky, stretnutia nadchli aj mojho syna a dali mu vela lekcii a pouceni do zivota. Menili nas miesta, po ktorych sme putovali, pobyty a modlidby v chramoch, stretnutia s mnichmi a s obyvatelmi, nas sprievodca a soferi, ktori s nami travili 24 hodin denne a vela sme sa rozpravali o zivote, nabozenstve, stasti ...Na pozehnanie v chrame nikdy nezabudneme, moj syn este ani nezvesil z krku snurku, ktoru sme dostali ako pamiatku. A tantra – malby posvatnej sexuality na stenach v chramoch, krasne sochy milujucich sa polobohov, bohov... A navyse pobyt v Bhutane hoci sa zda byt akokolvek exoticky je uplne ale uplne bezpecny aj co sa tyka hygieny, zdravia a jedla... Je to krajina, ktora ma inspirovala v mnohych smeroch a dala mi vela pozehnani... „

Katka so synom

„Keď som odchádzala do Bhutánu nemala som žiadne očakávania, o krajine som si iba niečo čítala na internete, nevedela som čo ma čaká, vedela som iba, že je to krajina kde stále žije budhizmus v jeho pôvodnej podobe, a že budeme vo vysokých horách... a tak to bolo veľmi fajn, pretože to čo som zažila som neporovnávala so žiadnou predstavou, nevtesnávala som zážitky do nejakých predom vytvorených očakávaní... možno aj preto sa mi všetko čo som zažívala dotýkalo priamo srdca. Už hneď po vystúpení z lietadla som zacítila pokoj, ticho a spomalenie a to sa prehlbovalo až do konca zájazdu, ba čo viac priniesla som si ho domov a rozhodne ma sprevádzalo na dlhú dobu. Stretnutie s nedotknutou divokou prírodou mi dalo uvedomenie čo je prirodzená krása a stretnutie s ľuďmi, ich srdečnosť, ochota a pokora ma vrátili do detstva. No a lukostreľba ma očarila natoľko, že už mám doma dva luky a vyrábam si aj svoj vlastný... Som vďačná, že som mala možnosť zažiť Bhután v jeho pravdivej, ešte stále nekomerčnej podobe. Určite nezabudnuteľný a inšpiratívny zážitok. Ďakujem aj organizátorkám Lilii a Katke, pretože všetko fungovalo, hotely boli na vysokej európskej úrovni – čisté s plným komfortom, autá sme mali veľmi moderné čo sme tisíckrát ocenili pretože miestne cesty vedú po drsných horských terénoch a často sú nespevnené a naši sprievodcovia pre nás robili čo nám na očiach videli... Každému by som takúto cestu vrelo odporúčala“ (Bhután 2015)

Danica

Bhután - vedieť o ňom a neisť tam sa skrátka nedá... (1) ľudia, ktorí vedia zorganizovať hocičo - maľovali sme mandaly / meditovali v chrámoch / absolvovali ochranné obrady, aj obrady plodnosti / spali v kláštore / zdolávali hory na koňoch / žuvali betel / jedli mäso v krajine vegetariánov/budhistov - nie vlastná skúsenosť - som vege:) / nakupovali látky, ktorých utkanie trvalo aj rok, kadidlá, korále, sošky / chodili oblečení ako domáci / zasúťažili si s domácimi v ich národnom športe - lukostreľbe a hádzali šípky, také polkilové 🙂 predsa len, iný kraj iný mrav! (2) k tým mravom - čistý budhizmus + vládny koncept o hrubom domácom šťastí a jeho zjav - Jamso, náš sprievodca, ktorý to šťastie žije každý deň; (3) ďalším zjavom je určite Lilia, sprievodkyňa, víla a uragán v jednom. Milujem hory a tam je teda čo milovať (hory s plochou skoro ako Slovensko a výškou :)...pristávate pod Gerlachom (2200m) skrátka krása celý čas...už len dohodnúť ďalšiu cestu, napr. Snowman trek...:) aj to vedia zariadiť! (4) Sky 4U makes Buthan 4U 🙂

Vlaďa